| Msh13 a întrebat:

Hei kiss aveti idee ce tipuri de calciu pot cumpara unui caine pt intarirea oaselor? Catelul are 5 luni si e metis ciobanesc de bucovina. Mersii kiss

2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Eu pentru cainele meu folosesc ce mi-a prescris medicul veterinar adica welpen forte.
Te-as sfatui sa te duci la medicul veterinar pentru a stii si corect dozajul.
Eu ii dau 2 tablete pe zi timp de 1 saptamana in fiecare luna, dar cainele meu are 14 ani, deci, nu stiu care e dozajul indicat la un puiut.

| Ademira a răspuns:

Eu folosesc Kalzium forte de la Beaphar si o pudra din oase de vita care are calciu si fosfor de la Grau.