| PŞtefaniaP a întrebat:

Hei.Că tot vin sărbătorile vreau să-mi decorez camera cu diferite decoraţiuni de Crăciun. Daţi-mi vă rog câteva idei originale şi drăguţe dacă cunoaşteţi.(decoraţiuni uşoare de făcut dar sofisticate dacă se poate)Dau fundă!

3 răspunsuri:
| CatelusaCuParulCret a răspuns:

Un fulgulet d-ala pe care il faci la tehnologie, sa pui niste magneti intr-o forma de brad, o stea de brad atarnata de cuier (sau un glob ceva), o crenguta lipita de perete avand o forma misto, gasesti tu. Cel mai bine foloseste materiale din casa gen decoratiuni, poze, bibelouri etc.

| marinageorgiana14 a răspuns:

Pai, daca ai mai multe instalatii de brad, de ce sa nu pui una si la draperie? eu asa am facut in fiecare an si e superb in camera, luminiteee laughing si am mai pus in jurul tevei de as, ca am soba, am pus betele

| gmateescu a răspuns:

Articolul ester interesant insa nu este pentru DIY dar te poate ajuta cu cateva idei bune pentru decoratiile de Craciun: https://mesterilocali.ro/blog/cum-decoram-casa-de-craciun-si-anul-nou