| marilenutza2000 a întrebat:

Hei cine stie cati dinti are o oaie? dau funde:*

Răspuns Câştigător
| 이벨 a răspuns:

Oile adulte au 32 dinţi dintre care 8 incisivi, 12 premolari şi 12 molari.

8 răspunsuri:
| DarkShina5566 a răspuns:

Alta intrebare mai stupida decat asta nu puteai pune? Site-ul asta e dedicat oamenilor cu scaun la cap nu celor care intreaba cati dinti are o oaie sau alte intrebari de genul asta.Pe bune, e penibila intrebarea.De ce nu intrebi ceva interesant cu care te putem ajuta?

| Anonymus314 a răspuns (pentru DarkShina5566):

Asta a si facut, a intrebat ceva interesant cu care o putem ajuta, te-ai gandit ca poate nu a pus la misto intrebarea?

| miki13 a răspuns:

Oaia are 24 de dinti(am controlat-o).

Răspuns utilizator avertizat
| hotterinsummer a răspuns:

32 am numarat pe piciorul meulaughing

| marilenutza2000 explică (pentru hotterinsummer):

Multumesc ca ma sprijini speeder96...chiar asta am si facut! doamna diriginta ne-a spus sa raspundem pana luni la intrebarea asta(ca daca raspundem ne pune un 10!) si de aceea am nevoie de raspuns! nu am pus-o la misto!

| marilenutza2000 explică (pentru marilenutza2000):

Pe care sa aleg? hmmmm cred ca o aleg pe izabella! e cel mai bun raspuns!( ai o funda izabella si multimesc de raspuns!) :d

| alina98 a răspuns:

32 masele