| izaaa677 a întrebat:

Hei TPU, am un Shih-Tzu de 2 zile care are 6 saptamani si isi face treburile prin casa, eu i-am cuparat un pampers covor dar nu vrea sa-si faca treburile pe el. CE SA FAC? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| LittleBlackTear a răspuns:

Obisnuieste-l cu pampers-ul covor.Cand il vezi ca isi face nevoile in alt loc stropeste-l cu apa.Va invata el odata si odata.

2 răspunsuri:
| ridhimagupta a răspuns:

Cea mai proasta metoda crea cu apa, ca sa il inveti sa faca la pampers poti face asa:dupa ce bea apa la vreo 20-30 de minute il duci pe pampers si nu il lasi sa plece de acoli decat dupa ce isi face nevoile acolo, cand face pe pampers sa nu uiti sa ii spui de mai multe ori bravo! bravo, dupa ce isi face nevoile acolo il apropii cu nasul cat mai aproape de locul unde a facut si il lasi sa miroasa asa va stii ca acolo e locul lui si acolo trebuie sa isi faca nevoile dar iti trebuie rabdare bafta! inca ceva nu il uda cu apa pentru ca mai tarziu iti poate intra in depresie crede-ma stiu ce spun pentru ca lucrez la adapost

| Ingeras19 a răspuns:

Ai putea sa pui covorasul absorbant intr un loc unde face mai mereu si daca face acolo odata isi va simti mirosul si se va obisnui. happy
La mine a mers.