| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca un Husky este mai potrivit ca animal de companie decat un Rottweiler? Care dintre ei reactioneaza mai bine in preajma copiilor?

7 răspunsuri:
| Mieeez666 a răspuns:

Eu zic ca Husky, Rottweiler este considerat unu din cei mai agresivi caini (din cate am inteles) deci nu, dar, daca vrei un animal de companie care sa reactioneze bine in preajma copiilor iti recomand un Golden Retriever.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Mieeez666):

Multumesc de raspuns happy! O sa il iau in considerare happy!

| WarriorCat a răspuns:

Un husky ar fi mai potrivit pentru un copil decat un rottweiler.

| Ohaithar a răspuns:

Va trebui să plimbi un Husky mult mai mult decât un Rottweiler, de asemenea un husky va lăsa foarte mult păr. Dacă sunt dresați corect nici un câine nu va fi agresiv cu un copil. Dacă ai un alt animal de casă e mai dificil în ambele cazuri.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Ohaithar):

Multumesc de raspuns happy! Nu este o problema ca trebuie plimbat si ca ar lasa mult par un Husky, o data ce imi iau un caine imi asum si ingrijirea lui happy.

| Georgienita94 a răspuns:

Buna. Eu am Rottweiler si se intelege foarte bine cu copii, intentia mea a fost sa-mi iau Husky dar in final m-am hotarat la un Rottweiler. Depinde si de modul de dresaj, trebuie sa-i vorbesti calm, din cate stiu eu Husjy sunt animale linistite dar sa nu-i tii la bloc sau daca ai apartament trebuie sa-i scoti afara sa se plimbe deoarece ei fac foarte multa miscare. Intr-adevar o sa-ti lase par, dar si Rottweiler-ul va lasa.

| CristinaSNC a răspuns (pentru Georgienita94):

Imi doresc mult unul dintre cei doi, sincera sunt mai incantata de Rottweiler, e o decizie grea...