| Roarrrrr a întrebat:

E urgent! Catelul meu s-a infectat cu boala carre (jigodie). A fost vaccinat cand era mai mic. Nu mananca nimic. I-am dat ceva medicament de infectie, un fel praf care se dizolva in apa, apa cu sare dar tot asa se simte. Ce pot face? Il putem salva? Va rog, e urgent!

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La veterinar.inainte se ardeau cu fier rosu pe nas.

| jessi12 a răspuns:

La fel am auzi si eu..sa-l arzi pe nas cu fier...cu vaccin acum nu stiu daca mai rezolvi ceva..Am avut si eu un catel si la fel a patit..si din pacate a murit. sad apoi mi-am luat o catelusa si am avut grija s-o vaccinez pe fiecare an si sa-i dau pastilutele de deparazitare iar acum e perfect sanatoasa.