| Ade112 a întrebat:

Va rog din suflet sa raspundeti daca stiti.Am o catelusa bichon havanez de 7 luni si doua saptamani.Am inteles ca ciclul vine intr-e 6 luni si un an.Intrebarea este : Cand ii vine ciclul intra in calduri sau cum e? Si eu as vrea sa o sterilizez din pacate nu de mult am citit ca se face la sase luni.E prea tarziu sa o sterilizez? Sau daca sterilizarea se face dupa ciclu exista sanse de boli uterine? Mentionez ca de cam mult timp manifesta un comportament agresiv e posibil sa fie in calduri? Va rog Help.Multumesc.Funda!

Răspuns Câştigător
| prietenultau1998 a răspuns:

Hei salut! In primul rand daca a intrat in calduri ai sa observi ca i se va umfla vezica, tatisoarele i se intaresc si da manifesta un comportament mai agresiv...si cu sterilizatul poti sa o faci linistita... faza cu bolile etc etc se intampla sa.ti faca cand e perfect sanatoasa.n-are legatura cu sterilizatul...eu o cstelusa am sterilizato la 4 luni si mai am una cea din imagine de la profil am sterilizat.o acum la 11 ani si sunt super sanatoase amandoua! N.am avut nici o problema! Bafta!