| Ciraseel a întrebat:

Hey lume! Vreau sa iau o cusca second hand pentru cainele meu.Dar dacă în ea a stat alt caine, câinele meu o sa vrea sa intre în ea? Am auzit ca o sa refuze sa intre înăuntru, e adevărat? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

In gnereal o sa refuze, dar nu toti cainii fac asa.
Refuza pentru ca gaseste alt miros de caine care nu este al lui, cainii sunt teritoriali, in mare parte nu accepta alt caine pe teritoriu sau.
Cainele meu nici nu mai bea sau manaca apa daca alt caine a mancat/a baut apa din bolul ei, trebuie sa il spal foarte bine pentru a disparea mirosul. Poti sa speli si tu cusca daca nu sta cainele tau in ea.

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Da, o sa refuze dar ii pui mancarea in cusca si se va obisnui!
Dar cum se face ca nu e nici un barbat sa-ti faca o cusca de ai ajuns sa cumperi? big grin Chiar nu ai pe nimeni pe acolo? In market -uri de materiale constructii vei gasi dar sunt foarte scumpe, iesi mai ieftin daca platesti pana la urma un vecin sa-ti faca daca nu ai pe cineva... O zi buna!