| JHopeBts a întrebat:

Hey TPU,as vrea sa-mi cumpar un hamster doar ca am auzit de la mai multe persoane care au avut ca noaptea fac foarte mare galagie si ca miroase foarte urat.
Cei care ati avut, facea chiar asa mare galagie noaptea(adica mi se pare normal sa faca galagie pentru ca totusi e un animal nocturn dar nici chiar asa cum zic unii) sau mirosea chiar asa de urat?

Răspuns Câştigător
| yoko222 a răspuns:

Eu am avut in 4 ani 2 hamsteri.Nu traiesc ei prea mult in general 1, 2 ani cei gri mici.Eu il mutam noaptea in bucatarie pe un scaun cu cusca ca sa nu il auzim cum fosneste si face galagie si se da pe roata noaptea. Nu miroase daca o data la saptamana ii schimbi rumegusul daca te zgarcesti si il lasi neschimat o luna apoi clar ca miroase oribil ca la orice animal ca si litiera pisicii. Deci hamsterul intr-un colt al custii o sa isi improvizeze singur wc in rest e un animal curat se spala singur precum pisica el nu o sa miroase urat. Vorbesc din experienta si reamintesc despre hamsterii pitici de culoare gri

2 răspunsuri:
| Rony23 a răspuns:

Eu am avut unul alb cu ochii rosii, facea pipi intr-un singul colt al acvariului si DA pute de iti muta nasul..si daca nici nu ii schimbi rumegusul e nasol. El se spala singur dar cu zgomotul noaptea sa stii ca nu toti sunt la fel, unii alearga ca bezmeticii in rotita si unii dorm sau mananca, depinde cum il nimeresti. PS sa nu ii dai cartofi.

| Ademira a răspuns:

Am avut cred vreo 12 hamsteri la viata mea. Unii faceau galagie, altii nu. Mirosul urinei depinde de ce mananca si de cat de des li se schimba rumegusul.