| Young_Dae_Jyung_1990 a întrebat:

azi imi vine sa mor..am avut un husky iar 'bunicul' ia dat drumul pe strada ..si poate a fugit sau nush la luat cineva.Începând de azi nu il mai bag in seama ( btw el urăște animalele worried ) Maine ma duc sa il caut pe străzi. Si sper sa il găsesc, era jucăuș.dar i-a dat drumul pt ca lăsa par * vaaai " worried. Vreo sugestie ceva?
Thanks

8 răspunsuri:
| Alllllexandra a răspuns:

Bunicul tau sa se duca dr*** (imi sterg astia raspunsul). Intreaba lumea de el, pune afise si eventual posteaza pe facebook ca mai nou toata lumea sta pe facebook ca l'ai pierdut si daca il gaseste cineva sa ti'l aduca. Si trebuie sa ai o discutie serioasa cu bunicul tau, exista o lege care spune ca detinatorii de animale de casa nu au voie sa le maltrateze sau sa le abandoneze. E un om lipst de inima daca uraste animalele.

Răspuns utilizator avertizat
| Zaygon a răspuns:

Bosorogu ii prost gramada. Eu nu inteleg ce il freaca grija daca nu el ii da de mancare. Slabe samse sa il gasesti. Daca are cip si il vezi la cineva poate il poti recupera cu politia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dată viitoare ținel în lesă sau leagăl de un gard.cat despre câine, dacă ai bani și poze ce el, pune afișe cu recompnsă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu l-a luat cineva poti sa maiastepti, poate se va intoarce. Daca acel catel e baiat, cred ca va trebui sa mai astepti ceva timp, pana i se face foame.

| ANDA135 a răspuns:

Pune afise pe strada, cumpara anunt in ziar si vorbeste cu bunicul tau despre tot ce s.a intamplat

| andreeaskumpic a răspuns:

Pune afise pe strazi cu poza lui! Incearca sa vb cu el si explica-i ca nu a procedat corect iar tu chiar il iubeai ( pe acel husky ) poate cu timpul il va iubi si el!

| Young_Dae_Jyung_1990 explică:

Ieri seara l-am găsit era lângă un magazin, la două străzi ..Si astăzi l-am dus la o rudă si il pot vizita când vreau. BTW mulțumesc pentru sugestii :-D ..Si oricât încerci nu o sa ii placa never animalele.