| Mariuca4562 a întrebat:

Hamsterul meu roade foarte tare barile de la rotina.El este obisnuit sa ii dau drumul prin casa sa se joace, si nu stiu ce are de le soade intruna.Ma sperie. E el a fost luat din o cusca cu gratii in care erau toti 8 frati si adus intr-un acvariu cu un frate.Acvariul este de 30x60 si inaltimea 40. Ce sa fac pentru a-l face sa nu le mai roada( nu vreau sa cumpar o cusca)?
P.S. Daca puteti sa-mi raspundeti si la intrebarile acestea:
1. Daca un hamster cade pe spate de la vreo 60 cm. pateste ceva?
2. Are ceva daca hamsterii mei mananca smantana(12% grasime)?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Roade pentru ca vrea sa iasa afara, daca ramane mult timp fara sal scoti va inceta, nu are voie sa manance decat mancare de hamsteri si verdeata, nu pateste nimic daca cade

2 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu are nimic daca cade si mie mi-a cazut.Nu ii mai da mancare care nu e de hamsteri o sa ii faca rau mai tarziu.Mai baga-i in cusca o jucarie.

| AtateaConditii a răspuns:

Nu ii da smantana ca moare, nu are voie lapte sau branzeturi. 1. Nu. Cumpara-i o jucarie speciala pentru ros. Lor le creste dintii in continuu si trebuie sa ii toceasca.