| BiancaAlecsandra a întrebat:

Hey tuturor! Revin cu niste intrebari legate de Pappy al meu(nimfa). Dupa cum v-am mai spus il cresc la mana cu orlux handmix si de ceva vreme incepe sa manance si seminte(cele pe care le poate desface )dar am o mica problema are 77-78 g
desi mananca foarte bine.Cum as putea sa il fac sa ia in greutate caci atunci cand l-am adus acasa prima oara avea in jur de 80g? si a doua intrebare :cum pot sa il fac sa manance fructe si legume? Multumesc anticipat

1 răspuns:
| alexutzu11100 a răspuns:

1.poti sa ii dai paine sau sa ii pui in apa vitamine (se gasesc la petshopuri)
2.trebuie sa ii infigi seminte in fructe(mere) sau sa usuci legumele(morcov) taiate marunt si uscate bine, puse in hrana