| Ella2016 a întrebat:

Imi puteți spune cateva diferențe intre akita inu si akita american? Mulțumesc

Răspuns Câştigător
| JeanQuiRit a răspuns:

Akita Inu si Akita American difera in mai multe moduri, cum ar fi culoarea, aspectul si caracterul. O diferenta mare observata intre cele doua rase este forma capului. Akita Americani au captele asemanatoare cu cele ale ursilor si ochii sunt mici si triunghiulari. Akita Inu aduc mai mult a vulpe, avand ochii migdalati si urechile plasate mai inainte.
De asemenea Akita Inu poate fi colorat in trei feluri: alb pur, rosu susan sau dungat. Spre deosebire de Akita Inu, Akita american poate fi intalnit in toate variatiile de culori.
Sper ca te-a ajutat!

1 răspuns:
| Pop_Alexandru_2000 a răspuns:

O sa mori.