| mm2778 a întrebat:

La metin2 ro cum fac altii de au iteme +9? care e secretul? stiim foarte bine ca fieraru mai nou esueaza de la +3... funda

Răspuns Câştigător
| xXxAggReSSiVeEmOxXx a răspuns:

Cred ca ai nevoie de pergament binecuvantat.Cu el iti scade foarte mult sansa de a ti se sparge armura, sabia clopotul vesmantul sau evantaiul.Pe metin2 ro mai rar ti se sparg armuri.

129 răspunsuri:
| IlegalSmile a răspuns:

Pai poate folosesc bless si nu esueaza sau nu stiu ce sa zic

| VirtualKnight a răspuns:

Ascultati copii, deci dai itemul la fierar dai ok si de 5 ori dai nu si a 6 dai da eu asa am facut tot 6

| SpartaN1 a răspuns:

Douce in viata ta nai jucat metin? iteme +12 rolling on the floor)

| daubine22 a răspuns:

Salut mm2778 cei care au itemele +9 sunt ori norocosi ori nu se lasa batuti pana nu le fac+9 trebuie sa ai rabdare, cumperi un pergament binecuvantat si ii dai la + pana merge, nu-i nici un secret, daca ai noroc sa mearga din prima bine, daca nu incerci pana merge! bafta ( nu exista nici un truc sau vreun program ca sa iti faci iteme+9, nu crede in raspunsurile astora, sunt niste copii care viseaza la iteme+9)

| blabla5532 a răspuns:

Te duci la fierar, pui itemul si ii dai ok apoi yes.
NU EXISTA TRICKURI

| Cosminutzz22 a răspuns:

Cu pergament ori cine stielaughing)doamne laughing))iti mareste sansa de a reusi cu 50%

| andrei2002 a răspuns:

Ba cei care au ras de ala cu kingu +9 nu e noob ca poate juca de exemplu metin 2 valmondial si in ala king 2 se face cu +! Si pentru ala cu itm +12 e cel mai mare nooob ca nu exista doar daca se juca 4story si acela cu metal magic avea dreptate ca l-am folosit in matrixmt sa fac otel +9 si uu mia cumparat otelu si mi-a dat un king deci funda na pus-o bine. atat am avut de spus.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Euu daca vrei sa stii pergamentul se numeste "Pergamentul Zeului Dragon" si in kazul meu mia esuat cu el Bratara de argin la +8... si dupa un dragon +9.Deci nu prea conteza doar cu ce pergament il daibig grin conteza si timpul si ch unde il dai... pentru detalii conttact la ionutz_ionutz20092009@. by i0nnutz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte ca sa dai arma la fierar trebuie sa arunci arma apoi so iai si dupa aia cind o dai la fierar ea nu esueaza. eu am facut abanosi +9 bratara de argint +9 fms +9 laughing wa zic eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maresti un item odata pe saptamanawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde foarte mult de noroc daca iti va esua un item sau nu.

Oricum toata lumea URASTE fierarul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da stiu eu secretul la bratara de argint dar care imi da 300k p leonis il zictongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu imi fac la fierarul breslei(mi-a mers ribu pana la +7), da si acolo poate esua(a esuat bratara de arg la plus 8), da astia spun ca conteza mult de clarvazatoare si cica cand ai mare noroc nu esueaza deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci am avut mult noroc si mi-a esuat o armura la fierar de breasla... nu stiu care e secretu.sad. da auzi la aia iteme +12laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma depinde cum si cum da in fine nu dati mult iteme + unu dupa altu...si cel care a zis de iteme + 12 laughing e chiar noob fra ce lvl ai pe ro? lvl 11 laughing? si pe private lvl 14 ha? ce noob laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost la fieraru pentru arme si am facut paiangen +7 da costa mult da e bine la cel din oras esueaza la +4 auzi item +12

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am mers la cel de arme si am facut paiangen +7 costa mult da merita la cel din oras nu e bine pentru ca puscu cam la +4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti esueaza iteme in prostie nu sti cum? mai exista o modalitate de a nu-ti esua fara a folosi Pergamente Binecuvantate sau Pitra fierarului(nu stiu denumirea corecta) aveti mai jos ce va trebuie!

Sper ca am captat atentia!

Vrei sa nu-ti esueze iteme la orice + in metin2? Aici e solutia
scrii / ski 01 daca e la +1
scrii / ski 12 daca e la +2
scrii / ski 123 daca e la +3
scrii / ski 1234 daca e la +4
scrii / ski 12345 daca e la +5
scrii / ski 123456 daca e la +6
scrii / ski 1234567 daca e la +7
scrii / ski 12345678 daca e la +8
scrii / ski 123456789 daca e la +9
Toate dupa 24 de ore sau poti sati muti pe un cont diferit PS: daca iti muti pe un cont diferit trebuie sa fie minim lvl 5
dar va rog pastrati secretu'

| Carja_Cornelia_1959 a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde trebuie scrise numerele alea

| 34kjb3uyhiu23 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate esti un geniu! am incercat si merge!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma enerveaza ca mi-a esuat king la +9 si otravita la +9

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, am intalnit unu avea tot +9. l-am intrebat de unde are si mi-a zis ca a intrat pe un site. a dat 100 lei si ca a primit 50000000 yang

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mia esuat lata la + 8 si mor de ciuda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca la fierarul din afara orasului. emai scump dar esueaza mai rar.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In fiecare harda e diferit eu am cont pe fiecare harta si in conjung nu imi esueaza cu armele dar imi esueaza cu armurile; in regatul sinnon nu mia esuat cu armurile dar miea esuat cu armele, iar in regatul jinnon mia esuat si cu arme si cu armuri si cu coifuri si cu itemele alelante in afara de 6 perechi de papuci de bambus cu pv 2000

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aia cu ski 12345667856875 nu e buna deloc adica e vrajeala...
iar ca sa nu iti esueze pot folosii bless... dar ala costa 2kk. eu am caracter de lv 39 armat chiar ieri l'am luat si pana acum am avut 4 fms'uri si 2 rib'uri
unu dintre fms'uri avea paguba medie 27% era bunicel poc la +5
unu avea pm 15% si pc 11% [ nu avea minus ] si a facut poc la +1
si inca unu la +5 avea pm 4% si impotriva orcilor 10% bunicel...

deci asta ca am crescut la fieraru din oras...
depinde de lv pe care il ai...

si fiind vorba de gm. nu prea poti. iti trebuie experienta in domeniu, unde ai mai fost Gm[Game Moderator] ani [18 ani] ca sa fii major si sa iei decizii corecte...
ce sa zic se pot face iteme +9 doar daca bagi bani in joc si iei metal magic.

asta e bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toti spun cu blessul lor dar de fapt exista o piatra mare si neagra care nu esueaza niciodata crede-ma am facut abanosi+9 scut de 61+9 solzi+9 si crede-ma ca ceilalti mint c blessu blessu scade un+ atunci cand esueaza cu piatra mare si neagra nu esueaza niciodata si nimic(scuze dar nu stiu cum se numeste piatra straight face )

| bosuletzu2002 a răspuns (pentru anonim_4396):

Se numeste magic metal ma

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai copii, jocul asta e cu talc, se castiga enorm de pe urma lui, e facut in asa fel sa te incite sa bagi bani in el, asta e tot e o escrocherie de fapt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba frate ala cu kingu+9 esti chiar noob sa mor eu, ca kingul nu se upgradeaza laughing, doamne toata lumea stie ca kingul nu e cu + si are o armura acceptabila (mai buna decat un Otel+9 dar problema ii ca este si ff scump, cui ii cade king il vinde si cu 50kk si cade greu) atat am avut de spus

| StereaCosmin a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai suntei geniali ma!
Auzi si pe ala ca kingul nu se poate face cu +.
Bai desteptule kingul este armura evoluat din otel negru +9 adica otel albastru sise poate face +9 esti atat de fraier.
Si ce vorbesti tu de king 3 king 4 asstea sunt pe privaturi in special pe Metin2Tim si Metin2Fun. Pe ro exista decat armura evoluata, arma si scut evoluta(Armura de otel albastru evoluat din otel negru +9, sabie triton evoluata din sabie batalie +9 si scut titan evoluat din scutul leului +9 de lvl 61) Si mai sunt alte arme siarmuri de sura, ninja si saman dar alea nu le mai pun.
Ideea este ca armura de otel albastru (kingul) se poate face cu +

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da ala cu /ski merge doar trebuie sa respectiregulile care ti la dat acolo eu mi-am facut rib +7

| XxTerrorxX2 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu merge ba codu /ski mia esuat la +3!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

LoL iteme +12rolling on the floor? si bah ratatu ala cu kinglaughing nu se poate face + are din start aparare 550 si se face din otel +9 la tyrax (deocamdata nu-i bagat pe ro), a da si ca sa stii si tu nu te crede asa destept KINGU NU ARE DROP boule si NU POTI NICI SA IL VINZI LA NEGOCIAZA! si cea mai buna armura din metin2 (nu ro) e king 2. cu 700 aparare. n-am vz cu mai multa desi am vz alte armuri (king 3, king 4). dar alea nau atata apararestraight face
P. S: piatra neagra se cheama Metal Magic si pica in cufere. lazi speciale. cu aia nu it cere nici un item la upgrade, creste sansele si daca esueaza itemul ramane in inventar cu acelasi + nu se scade sau dispare itemu!
Secretu dp ro? nici unul! Bless, Metal Magic, Pergamentul zeului dragon! asta folosesc. cei care is toti +9 au conturi mai mari. unde si-au facut itemele! atat am avut de zislaughing