| 69whatever69bitch69 a întrebat:

M.am gandit sa imi iau un animal de companie...m.am gandit la pisic dar, na...cer pareri! Pupici!

8 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Pisica este usor de intretinut. Nu o lasa afara, pot sa o pierzi sau sa se imbolnaveasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce animal iti place..eu am avut si catel si pisica.Pot sa spun ca, cateii sunt mai distractivi si mai jucausi si parca sunt si mai atasati de tine, dar trebuie sa ai grija sa-l scoti afara, dar oricum prefer sa-l scot afara decat sa-si faca treburile in casa cum fac pisicilehappy si papagalii sunt simpatico, am avut unul si mereu statea pe umarul meu si ma ciugulea de urechihappy dar face mizerie daca I dai drumul prin casahappymie mi-a ros si un manual. Pestii in schimb mi se par plictisitori si trebuie sa le iei acvariu special, altfel mor. Uite aici un site care te poate ajuta https://ceicunoi.wordpress.com/......agal-div5/

| lBroken69 a răspuns:

Un câine.Te ajută, e cel mai bun prieten al omului, şi ţine minte, el te răneşte doar o dată în viaţă. atunci când moare.

| maria14142 a răspuns:

Un animal de companie necesita multa atentie! Alegerea lui consta si in caracterul posesorului, mie una imi plac toate animalele, dar iti recomand un pui de catelusi, labrador, dar este greu de intretinut! Bafta!

| AgentulVIPPro a răspuns:

Buna seara. Animalul ideal de companie este cainele insa, pisica este mult mai usor de intretinut si are durata medie de viata aproape dubla decat majoritatea cainilor. Te sfatuiesc sa alegi Motanii deoarece sunt mai slab consumatori cu aproape 30% decat picicile femele. O seara faina.

| biencutza123456 a răspuns:

Este frumos sa ai pisica, sunt animale curate.

| Denis_Dréw_1999 a răspuns:

O pisica e mai usor de ingrijit decat un caine... la un caine trebuie sa stai mereu dupa el sa-l ingrijesti sa strangi dupa ellaughing, dar o pisica nu face asa mizerie. iti ofera si o companie si te mai scapa de stress... sper ca te-am ajutat, bafta! happy

| Fab2000i a răspuns:

Cred ca o pisica este o alegere foarte buna eu am o pisica si un pisoi si sunt destul de usor de ingrijit sunt persane doar trebuie sa le schimbi nisipul, sa le dai mancare speciala si apa sa le iubesti, sa le pieptani si sa le cumperi cele necesare(jucarii, cutie de nisip, bol pentru mancare si apa, chestia aia pe care isi ascut unghiile)