| slavoncesku a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un raspuns rapid si bun, am o planta de aloevera si de cateva saptmani frunzele cel mari si bogate au inceput sa se strice adica aproape de tulpina se facea ca si o gelatina mov deschis si se rupea frunza singura

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Aloevera moare, i-ai pus mult prea multa apa, ea face parte din categoria cactus, adica ii trebuie foarte putin apa si mai ales iarna chiar aproape deloc.
Are tulpina putreda si cred ca si radacina, incerca sa o scoti din pamanat, si sa vezi ce mai poti salva ( sa gasesti un pui si sa ii pui in apa sa faca radacina, daca are radacina il pui separat in alt pamant si nu ii pui apa decat dupa o luana.) dar dupa stadiu care e, nu prea mai ai ce sa ii faci din pacate.

3 răspunsuri:
| GeorgieWii a răspuns:

Ei nu-i place prea mult apa..si e evident ca i-ai dat prea multa

| slavoncesku explică (pentru GeorgieWii):

Si crezi ca daca nu ii mai dau vreo saptamana s-ar putea sa se faca bine?

| muresancristi a răspuns:

Nu se face mov...