| YumiSukinanda a întrebat:

Mai cainele meu niciodata nu ma asculta si sunt blanda cu el il mangai il adorm dupa amiaza il duc la plimbare am grija cu el si nu ma asculta deloc, ce pot sa fac? si mereu eu ii dau mancare si il iubesc mult, ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| TeoriaLuiPytagora a răspuns:

Incearca sa nu te mai ti de lingushituri si ceva de genu asta fiindca se invata si o sa vrea totul mura in gura. Incearca sa il faci sa munceasca pentru premiu ( mancare ) adica. lasa-l putin nemancat 5-6 h si ii zici sezi sau il inveti aport. si dupa aia ii dai premiul ( mancarea) si asa o sa te ascultewinking>. si incearca sa il mai certi din cand in cand. FUNDA? big grin

6 răspunsuri:
| andreeafrumoasa a răspuns:

Nu e cea mai buna solutie sa il bati! Asculta la mine,cand vezi ca nu te asculta ii spui,,Taci''pe un ton mai fioros sau sa il sperii, dar fara dureri, ex:sa ii dai o oala in cap! Sa nu il bati pe micut ca il doare! Bafta! Imi dai fundita? te rog!big grin

| YumiSukinanda explică (pentru andreeafrumoasa):

Oare cui sa-i dau fnditza?

| andreeafrumoasa a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Am un caine si eu si asa ii fac!

| bigbang93 a răspuns:

Bate-l!

| YumiSukinanda explică (pentru bigbang93):

Visezi si crezi ca va fi mai ascultator? laughing

| delyamarya a răspuns:

un caine are nevoie sa si vb cu el pentru ca daca nu vb cu el si esti ca un robot care isi aduce aminte de el odata la 1 zi sa il alinti cainele nu o sa invete sa te asculte niciodata! sper ca ti-am fost de folos fundita?