Ai şi tu o întrebare ? Pune-o aici

2880569intrebari
Ultimele intrebari
Kurtmann
Twitter
micşorează boxul
Categorii
micşorează boxul
Blogul tău poate ajuta
TRAFIC
27 Mar
SATI 267.916AFISARI
137.317VIZITE
122.928V. UNICI

Nasul unui caine trebuie sa fie in permaneta ud sau nu?

Urmareste intrebarea Adauga la favorite
Ce nota dai intrebarii?
  • 19 răspunsuri RSS raspunsuri)
  • a răspuns:
    Un caine,in principiu,trebuie sa aiba mereu nasul umed-simbol al sanatatii si pentru noi,stapanii,un simbol al siguranteihappy. insa,exista uni caini( rase daca vreichatterbox) care au nasul uscat,deoarece asa s-a transmis genetic,si asa cum unii au pete si altii nu,nasul poate fi uscat sau nu,insa daca cainele tau,l-a avut pana acum umed,iar acum i s-a uscat, eu zic sa astepti sa vezi daca i se reumezeste, sau sa vezi daca mai are alte simptome de raceala-in functie de astea ar trebui sa vizitezi un veterinar.mult succeshappy fundita?
  • a răspuns:
    Da, trebuie sa-i fie in permanenta nasucul rece umed, ei transpira prin limba si nas.
  • a răspuns:
    Eu stiu cand e ud inseamna ca este sanatos si cand nu este este bolnav.
    Succes si paste fericit!
  • a răspuns:
    Da
  • a răspuns:
    Boticul unui caine trebuie sa fie in permanenta ud, dar cand doarme il are uscat.sau daca e treaz si e uscat, ai grija ca e bolnavior!
  • a răspuns:
    Nu, nu neaparat.
  • a răspuns:
    Nu stiu daca este o regula dar de obicei eu am observat ca e ud tot timpul
  • a răspuns:
    DA pentru ca daca nu-i ud inseamna ce e bonlav
  • a răspuns:
    Trebuie sa fie ud tot timpul deoarece altfel daca e uscat si cald, inseamna ca are febra straight face p.s: mai are febra cand are pernitele calde si urechile(pielea urechii) caldewinking
  • a răspuns:
    Da
  • a răspuns:
    Da. Dacă-i uscat înseamnă că-i bolnav. happy
  • a răspuns:
    Nu stiu aproape nimic despre caini dar in principiu nu cred asta e parerea mea cred ca depinde si de rasa cainelui pentru ca de ex cainele pug are botul turtit si nu cred ca e in regula sa fie umed acum nusitu daca am dreptate dar. thinking
  • a răspuns:
    Da, altfel inseamna ca e bolnav happy
  • a răspuns:
    Da. Din cate am auzit se spunea ca nu mai pot sa simta mirosurile atat de bine. Sper ca te-am ajutat big grin!
  • a răspuns:
    De obicei daca e uscat inseamna ca are febra. Ar trebui sa-l duci la doctorwinking
  • a răspuns:
    Trebuie sa fie in permanenta ud si asa i-ti dai seama ca nu e bolnavbig grin
  • a răspuns:
    Dap nasul unui caine in permanenta trebuie sa fie ud daca nu e inseamna ca e bolnav sau e chair pe moarte sad
  • a răspuns:
    Nu
  • a răspuns:
    Nu