| Siscanu12 a întrebat:

Perechea mea de zebre ( cinteze ) australiene au facut acum 3 zile un ou. Si de atunci il clocesc dar n-au mai facut oua. De ce nu mai fac oua?

5 răspunsuri:
| TMAlexandra a răspuns:

Masculul a mai călcat-o? Dacă nu bineînțeles că nu mai produce ouă.
Un sfat. Nu muta colivia când clocesc.
Și eu am cinteze de mult timp. Dacă vrei să mă întrebi ceva, caută-mă!

| Siscanu12 explică (pentru TMAlexandra):

Astazi a calcat-o.Si m-am uitat ft bine in cuib fiindca e din placaj, dar nu ma uit des. Putem sa vb pe facebook?

| TMAlexandra a răspuns:

Poate cintezele aveau și alte ouă de care nu știai. Nu deranja perechea când clocește, deoarece există marea posibilitate de ași mânca ouăle.

| TMAlexandra a răspuns:

Da. De ce nu? happy

| Siscanu12 explică (pentru TMAlexandra):

Dami linkul te rog! Astazi a facut al 2-lea ou. Straniu