| MissCosmos a întrebat:

Pisica mea a fatat 3 pui, 2 baieti si o fata ( acum 2 saptamani) iar cum parintii nu vor mai mult de doua pisici.Deci atunci cand o sa fie mai mari vor sa dau doi,stau in oras(la bloc) si am o matusa la sat care vrea un motan (sunt dispusa sa il dau caci au caini si inca un motan si au mare grija de ei), celalalt motan il pastrez eu dar fata vreau sa o dau unui uh...centru de adoptie(?) sau ceva de genu'. Vreau sa o dau undeva unde sa nu moara de foame sau sa stea inchisa intr-un loc intunecat pe viata.Eu i-as pastra dar cat locuiesc cu oamenii astia >>_ trebuie sa imi alung puii.

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Unui centru de adoptie? Eu ti-as sugera sa nu o faci, acolo sunt zeci de pisici adunate de pe strazi, stau toate impreuna si sansele sunt mici de a intra cineva in posesia lor... Cele care se imbolnavesc sunt eutanasiate, nu se stie ce au alte pisici si cum iau ale tale. Un centru de adoptie in Romania nu este precum unul din strainatate... nu am ajuns inca la astfel de performante pentru ca finantele sunt prea mari si nici statul nu ajuta prea mult aceste centre. Eu te sfatuiesc sa iti faci poze la pisicutele pe care le vei vrea sa le dai spre adoptie si sa le pui pe facebook si prin grupuri sau forumuri asa vei gasi mai sigur un iubitor de animale sau la cabinetele veterinare alaturi de un anunt scris cu datele pisicii: varsta, daca e de rasa sau nu, nr de contact si daca ai si o poza si acolo sansele is mari de ati gasi un iubitor de animele.

Bafta!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine e invers 2 fete si un baiat ce sa fac ma cert cu mama cu tata ca vreau sa-i duc la naiba m-am saturat nu-i vb de mancare dar sunt prea multi daca a fatat masa, ma gandeam sa-i duc pe strada dar o sa aiba viata lu berila nemancati cine stie ce o mai fi poate sai calce masinile sau eu stiu si eu sunt intro situatie penibila ca m-am saturat de eii, sunt mici jucausi dragalasi dar sunt al dracului de tot.

| Pop_Tudor_1994 a răspuns:

Da-i matusei tale toti puii, va intelege..nu e ca si cum i-ar tine in casa