| Sw33tLove a întrebat:

Pot sa ii fac baie porcusorului meu de guineea la varsta de 3 luni? Pentru ca se pisa mereu si isi uda blanita de pe burta si pute

Ajutati-ma va rog. Dau Funda! happy

Răspuns Câştigător
| Diabolik94 a răspuns:

Buna! Ii poti face baie, dar ai grija ca apa sa fie calda.Mai mult nu trebuie sa-i bagi apa in urechi si ochi, in rest e in regula.Bafta!

2 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Un sfat pune talas unde sta si schimba-l la 2 zile.

| DenissaRoxana a răspuns:

Nu, este interzis sa le faci baie porcusorilor de guineea..mai ales daca e pui. Daca estenevoie, trebuie sa il stergi cu servetel umed.
Ceva nu este ok in cusca unde il ti, poate este prea mica. Cunosc o fata care are 8 porcusori si nu are aceasta problema.zi-mi dimensiunea custii. Porcusorii sunt animale care le place companie, deci trebuie sa ai 2 sau mai multi porcuti (femela-femela sau mascul-mascul).