| Annita899 a întrebat:

Recent m-am jucat cu cainele meu. Jucandu-ma cu el am observat ca este rosu in zona intima.Credeam prima data ca este o iritatie, dar era foarte umflata zona si cel mai rau avea un fel de gauri in piele.Nu cred ca are capse.Va rog sa-mi spuneti, nu vreau sa-mi pierd cainele

7 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E cațelușă?
Mâine dimineață, să te duci la veterinar de urgență.

| Anonimuserr a răspuns (pentru floresdemayo):

Da, sau macar daca ar chema o ambulanta veterinara acasa ar fi si mai bine. Nu e musai sa te duci tu cu un animal la doctor. Poti chema acasa. E bine ca exista si asemenea spitale, policlinici pentru animale sau cum sa le numesc.

| floresdemayo a răspuns (pentru Anonimuserr):

Sunt cabinete veterinare care asigură asistență medicală la domiciliu (zi/noapte), dar acestea percep un tarif de urgență. Adică, pe lângă costul consultației si al tratamentului, omul va fi nevoit să plătească o taxa suplimentară (altfel spus, dublă), care include și transportul.
Dar, dacă deținătorul de animale vine la cabinet, tariful e normal.
Acum, nu știu dacă situația cățelușului ei era atât de urgentă. Să nu ne gândim la ce e mai rău, să fim optimiști. happy Un cățel care e vioi, se joacă, mănâncă etc., zic că e Ok. Poate e o afecțiune minoră.

| untu a răspuns:

Pentru iritatie, trebuie sa dai cu pudra de talc! Apoi il duci cainele la medicul veterinar sa vada si sa consulte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand animalul tau are asemenea probleme, cel mai bine du-te la veterinar, nu sta sa astepti raspunsuri pe TPU. Niciunul din noi nu o sa te ajute mai bine ca un medic, care are si animalul in fata si vede despre ce e vorba.

| rem1x70 a răspuns:

Salut happy. Cum te-ai jucat tu cu el, asa s-a jucat si el cu o alta catea.

| Annita899 explică:

*capuse