| laurentiufilip a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste carti bune de genul Dragoste sau SF sau amandoua, Ps.S. sa fie mai contemporane. FUNDA

2 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Seria Fiicele Furtunilor (3 volume- Enigma Maya, Crucea Nilului si Al 5-lea cristal).
E SF.

| AdelinaDiac a răspuns:

Eu iti recomand seria LUX ( are cinci volume - Obsidian, Onix, Opal, Origin, Opposition - dar ultimele doua nu au fost editate in Romania ) de Jeniffer L. Amenout, editura Leda. Costa destul de mult ( 39, 90 RON), dar iti spun ca merita banii. Daca faci o pasiune pentru carti, am auzit ca penultimul volum va fi editat si pus pe stoc la vara. E gen SF si iti promit ca nu o sa te mai saturi de ele!