| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce mancare le dati la hamsteri ( cum se numeste si ce are in componenta), le dati fructe sau legume, le dati apa? Multzam!

Răspuns Câştigător
| dragosboss97 a răspuns:

UUUU ce frumos e hamsterul din poza e din ala rasa pitica ruseasca ca si eu am de asta :X al meu mananca orice si nu se simte deloc rau perfect e animal nocturn ziua doarme...si noaptea fuge u ii cumpar manacare la hamster cu mai multe combinate si eu te-as sfatui sa ii cumperi si tu, nu te zgfarci la bani ca e cel mult 10 lei...si da l; a hamsteri le trebuie din ala care se pune pe cusca si care da cu limba la biluta aia si curge apa cat ii trebuie :X la fix e si hamsterul meu terog fundita taroogg :X:X:X I LOVE HAMSTER 4 EVER!

4 răspunsuri:
| klau95 a răspuns:

Nu mai da fundita degaba asta putea zice orcineadevarat...
Apa da neaparat doar in ceva mic, ideia ie ca multi zic ca nu ai voi apa sa nu se udehappy si hamsteri pitici ajung pana in 3 ani cei mari pot ajunge pana in 5 anihappy! daca e 1 o sa sufere daca sunt 2 cu atat mai bine si o ROTITA urgent!

| smile20000 a răspuns:

Eu le-am dat mancare luata din magazin de oricare este mai ieftina si le mai dau varza, morcovi si cam atat!
Sper ca te-am ajutat

P.S. cum ii cheama pe hamsterii tai? eu am doi o femela pe nume Pixie si un mascul pe nume Ron

| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Hamsterii sunt animale omnivore, deci poti sa ii hranesti si cu fructe, legume si carne.Ideala pentru ei ar fi mancarea speciala de hamsteri cumparata din petshop,dar e posibil sa nu o manance,si atunci,poti sa il hranesti cu ce mananca in habitatul lui natural,si anume seminte, graunte, insecte.

| waiting4the1 a răspuns:

Si eu am avut un hamster acum 2 ani, a murit de batranetesad. Eu i-am dat sa manance legume( morcov, patrunjel) si fructe i-am dat ( mar, strugure, para, banana) si i-am mai cumparat de la petshop batoane cu cereale, si dropsuri, un fel de desert pentru ei, si mie imi venea sa le mananc ca miroseau foarte bine; i-am mai scapat in gurita si cate o bucatica de nutellalaughing) ii placea foarte mult ciocolata...stiu ca nu e ok sa ii dau da saracu asa o manca...sa ii schimbi cam de 2 ori pe zi, sa fie proaspata si sa ii cumperi piatra sa roada, ca altfel roade tot ce prinde prin casa (daca il lasi). L-am lasat eu si s-a bagat dupa dulap si numa cu lingura de lemn si la capat nutella, asa am reusit sa il scotlaughing)) e foarte dragut hamsterulwinking ai grija de el