| atomick a întrebat:

Am numai 12 ani dar as vrea sa fac cosplayuri. Ma poate ajuta cineva? Va rog >multbig grin< [ Dau si funde cui ma ajutaon the phone id de mess: animebitzu

Răspuns Câştigător
| moonstalker a răspuns:

Hey^^ pai in primul rand, trebuie sa iti alegi un personaj dupa care vrei sa iti faci cosplay. si apoi iti alegi o tinuta(haine) care sa semene cu ale personajului. eu am mers la croitorie, dar acum depinde si de cat de complicata este vestimentatia. mai conteaza f mult si comportamentul, deci urmareste-l/-o foarte bine si vezi cum se comporta in anumite situatii, ca sa poti sa realizezi cosplay-ul cat mai bine.
sper ca te-am ajutat ^o^

1 răspuns:
| MisaPyon a răspuns:

Inteleg,vrei sa faci cosplay...dar cu ce vrei sa te lamuresc mai exact?