| tavi555 a întrebat:

Am un bichon hvanese de 2 luni si a mancat azi noapte (fara sa stiu) dintr-o tigaie cu ulei in ea.
Azi-dimineata a facut diaree si a vomitat.
Va rog sa ma ajutati!
Urgent!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Da-i orez fiert nesarat cu un pic de carnita fiarta daca se poate tot nesarata ( este pentru a-i strange purtica si sa nu mai faca diaree), si pentru voma, amesteci in apa de baut ceai de menta neindulcit, si ii dai sa bea putin si des, daca bea mult dintr-o data, o sa vomite din nou. Daca nu isi revine in cateva ore, dupa orez si ceai, atunci du-l de urgenta la veterinar.

1 răspuns:
| alessia5158 a răspuns:

Astepti pana maine--- daca simptomele nu dispar, il duci la veterinar.