| SashaSiAtat a întrebat:

Am o broscuta testoasa de apa care a intrat in hibernare de aproximativ 2 luni. Problema este ca in ultimele 2 zile, broscuta, a inceput sa scoata niste sunete ciudate (ca un țiut), stranuta, iar apoi isi ridica capul si sta cu gura deschisa pret de cateva secunde (face aceste lucruri la un interval tot mai mic de timp).
Tin sa mentionez ca broscuta inca nu s-a trezit... si nici nu prea stiu cum sa o trezesc.

Am nevoie de ajutor, ce sa fac?

1 răspuns:
| sonya a răspuns:

Buna,

Broscutele mele nu au intrat niciodata in hibernare. Nu sunt prea sigura daca e ok sa intre sau nu, insa sunt sigura ca broscuta ta e bolnava.

Ca sa o trezesti creste temperatura apei incet, incet. Nu te grabi ca sa nu ii faci mai mult rau.

Dupa ce ai trezit-o da fuga cu ea la veterinar.

Pa.