| Spendy a întrebat:

Salut, am o intrebare. Prorumbei mananc fructe? daca da ce fel de fructe? mersi

Răspuns Câştigător
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Porumbeii nu mananca fructe.
Insa le place mazarea fiarta si unele legume precum salata cruda sau oparita.
Mai mananca si frunze de la diversi copaci.
Ca si fructe le place sa manance fructele de struguri de la vita -de -vie, dar asta cand sunt necopti, adica atunci cand sunt foarte mici, imediat cum se formeaza strugurele.
Te salut,
Adrian!

4 răspunsuri:
| dragosbogdan001 a răspuns:

Nu, fii sigur de asta. Totusi unii mananca nuci. UNII.

| ShadoWCrist a răspuns:

Mananca mai mult boabe de grau si alte boabe.

Răspuns utilizator avertizat
| AnimalLover02 a răspuns:

Habar nu am laughing dar cred ca nu le plac legumele mai mult mananca ce mananca gainile cred laughing