| Octavian_Stefan_1995 a întrebat:

Am si eu o iepuroaica de circa 2 luni..si mi-a fatat acum 2zile...(puii au murit).
Dupa aceasta fatare credeti ca s-ar mai putea dezvolta sau ramana mica?
P.S:va rog mult sunt in dubii...

4 răspunsuri:
| GabrielXD354 a răspuns:

Sunt 100% sigur ca nu stii exact varsta femelei.La 2 luni este IMPOSIBIL asa ceva.Cu siguranta are mai mult de 2 luni! Da, de obicei femelele se opresc din crestere daca au fatat mai devreme decat ar trebui.Rasele mici se dau la monta la 5-6 luni, cele mijlocii la 7 luni, iar cele mari/uriase la 9-10 luni.

| pinkdimond a răspuns:

In mod normal iepurii sunt apti pentru reproducere de la 3-5 luni... in aceasta situatie normal ar fi sa se dezvolte in continuare, nu cred ca asta ar putea opri dezvoltarea.Cel mai bine e sa te duci la un veterinar cu iepurele si sa ii faca un consult. Sper ca te am ajutat

| Georgian_Georgian_1996 a răspuns:

Nu i se va intampla nimic cred.

| Chiorean_Gabriel_1999 a răspuns:

Da, adica erau mai mici sansele sa iti trăiască puii... E ceva cat de cat normal cum s-ar zice