| Hoza_Gabriel_1998 a întrebat:

Am şi eu o problemă cu pisoiul meu, are cca 10 luni şi de vreo 3 zile, nu mai mănâncă, nu mai bea apă, lapte, nu îşi mai face nevoile şi mai toată ziua nu se poate mişca şi vomită. Acum a început să facă spume la gură. Ştie cineva ce s-a putut întâmpla aşa brusc sau ce pot face? Am fost cu el la veterinar, iar acesta a spus că s-ar putea să fie ceva ce nu i-a priit. Dar a devenit tot mai rău.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil sa fi fost otravit.

| KillaNoFilla a răspuns:

Daca veterinarul nu a facut ceva tu nu prea mai poti face nimic.Incearca sa-i dai lapte cu siringa fara ac pe gura, dar incet.

| Hoza_Gabriel_1998 explică (pentru KillaNoFilla):

I-am dat, şi între timp am aflat că a fost otrăvit..Am fost la alt veterinar şi i-a prescris nişte medicamente..Mulţumesc de răspuns.

| FaraNume77 a răspuns:

Probabil a fost otravit. Pisicile cand sunt otravite asa fac: nu se misca, tremura, nu mananca nimic, nu beau apa, fac spume la gura, elimina sange cand fac treaba mare(am avut si eu unul care a fost otravit)... Si din pacate nu le poti salva decat foarte repede dupa ce au fost otravitea daca vomita atunci are sanse sa scape, dar daca tu zici ca e din ce in ce mai rau...

| Hoza_Gabriel_1998 explică (pentru FaraNume77):

A vomitat atunci foarte mult, şi ai dreptate, a fost otrăvit. Am fost astăzi cu el la alt veterinar şi i-a făcut alte analize şi mi-a dat ceva tratament, ar trebui să-şi revină în 2-3 zile..Totuşi mă întreb de unde a putut fii otrăvit.

| FaraNume77 a răspuns:

Ceva otravit a mancat el... Nu e greu de recunoscut un pisic cand e otravit. Daca se simte mai bine are sanse sa isi revina... Probabil ca tii mult la el.