| Theodora292001 a întrebat:

Am un bichon maltese. Are 2 luni si jumatate. Il hranesc cu boabe Belcando. Pe pachet zice ca intr.i zi sa manance 50g. Eu nu am cantar de bucătărie si m.ar ajuta sa imi spuneti cu estimare ca de exemplu cat dintr.o cana ( din aceea de ceai) trebuie sa.i dau ( toatq ziua, ca portia pe care mi o spuneti voi estimata eu o impart la 3 mese).

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Ar veni cam cat o cana normala.
Dar sincer mi se pare cam putin 50 de gr toata ziua.

| LaLaura a răspuns (pentru LaLaura):

Am vorbit cu tata, si ar fi cat un paharel de tuica ( adica unul mic, el are 50 de ml, adica 50 de gr in solid. ( cine bea tuica stie laughing )
Deci este destul de putin parerea mea, poate doar o masa sa aiba 50 de gr.

| GabrielXD354 a răspuns:

3 linguri cu varf.Deci la fiecare masa 1 lingura.

| MikiYoung a răspuns:

50 g este echivalent cu 2 cani de ceai in care incap 250 ml de apa

| LaLaura a răspuns (pentru MikiYoung):

250 de ml este 250 de gr.
Si i-ai recomandat sa ii dea sa manance jumatate de kg de mancare pe zi