| Alecsandriii a întrebat:

Salut am un perus mascul de aproape un an.Problema e ca atunci cand pun palma/degetul in colivie langa el,acesta se urca,dar in ea i-am pus o oglinda si cand il i-au pe deget si il scot afara intra repede in cusca fix langa acea oglinda,sau chiar nici nu apuc sa il scot ca se tine cu ciocul de colivie, si nu il pot drage cu forta nu sunt nebun sa il chinui.Dar cum fac sa nu mai fie afectat de acea oglinda? sa ii i-au o femela sau sa il las in pace?

Răspuns Câştigător
| Siscanu12 a răspuns:

Perusul tau considera onglinda ca o pereche si de aia se comporta asa.Eu te sfatuiesc sa-i scoti oglinda vreo saptamana, ii ei o femela, dar sa nu pui femela deodata in colivie la el.O pui in alta colivie linga mascul,(sa se cunoasca )apoi dupa 4 zile o pui la el in colivie. Daca femela si masculul au 1 an poti sa le pui si cuib sa faca oua si pui.

1 răspuns:
| kiri11 a răspuns:

Scoate-i oglinda, pune-l langa boxe si da-i drumu la muzica. Nu la maxim sa il innebunesti! laughing Poate se va simti mai bine!