| alexandrunaj a întrebat:

Daca o bretea e rupta la rucsacul de munte (in urma unei expeditii) o pot coase sau va cedafie materialul fie ata? Ce ata sa folosesc? Va rog raspundeti doar daca sunteti siguri de corectitudinea afirmatiei.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Se poate cu ata mai groasa de cizmarie si pentru siguranta este bine sa pui pe interiorul rucsacului o bucatica de piele pentru a coase de ea. Cel mai bine mergi la un cizmar si-i spui ce vrei sa faci.

| Soare_Diana_1986 a răspuns:

Nu cred ca poate fii cusut dar daca vrei sa iti pastrezi rucsacu te poti duce la un specialist care sa ti-l faca