| Uvuvwevwevwe a întrebat:

In aceasta dimineata am observat ca pisica mea isi tinea mereu coada in jos. Cand i-am pus mana pe coada a inceput sa miaune. Credeti ca are coada rupta? daca da spuneti-mi va rog ce pot sa fac. nu imi place sa o vad ca sufera sad

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa o duci la veterinar.El iti va spune ce se petrece cu ea si iti va da si un tratament.

7 răspunsuri:
| վፀiፀፀ a răspuns:

Daca nu este sterilizata poate fii in calduri, fiindca nu le place sa fie atinse in zona cozii daca sunt in calduri iar daca e sterilizata poate avea vreo problema la coada, poate e lovita sau are vreo problema tot in zona aceea. Mai bine ai merge la veterinar acolo o va consulta si iti va zice sigur ce are :3

| Uvuvwevwevwe explică (pentru վፀiፀፀ):

Si daca e motan poate fii in calduri?

| վፀiፀፀ a răspuns (pentru Uvuvwevwevwe):

Da. Si motanii sunt in calduri. Motanul meu, inainte sa il castrez facea foarte urat in acele perioade mai ales daca il atingeam in zona cozii incepea sa miorlaie si sa faca urat.

| Neuronul a răspuns:

Dumniezăule mare laughing

Pisica ta ridică coada pentru că are nevoie să se împerecheze.
Dacă avea coada ruptă nu ar mai fi putut să o ridice.

| Uvuvwevwevwe explică (pentru Neuronul):

Pai aia e problema straight face nu poate sa o ridice...

| Neuronul a răspuns (pentru Uvuvwevwevwe):

Scuză-mă. Am citit eu greşit big grin
În cazul ăsta ar trebui o duci la veterinar.

| IoanaPsy a răspuns:

Daca vezi ca exista vreo intrerupere pe lungimea cozii, e posibil sa fie rupta. In functie de varsta pisicii, vindecarea poate fi totala sau partiala. Du-o la veterinar sa vezi exact care este problema si ce e de facut.