| numelemeu134 a întrebat:

am o pereche de porumbei infoiati si nu stiu ce ar stau pe cuibar mereu dar nu oua ai am de 6 7 luni si nu au facut nici un ou astept raspunsuri.

1 răspuns:
| SteelShadow a răspuns:

Poate mediul nu-i prielnic... Daca sunt sanatosi si s-au acomodat cu mediul ar trebui sa depună. Poate unul dintre ei nu-i fertil, dar asta nu cred ca ar explica de ce nu depune măcar oua sterile. De la cine i-ai luat, sa nu-ți fi dat doua femele ori doi masculi.
Tu hranesti-i bine, sa aiba o dieta echilibrata si bogata, ofera-le spațiu si un loc bun de cuibarit, asigura-te ca-s sanatosi-tun și așteaptă. Cred si eu ca nu mai ai răbdare, dar nu ai ce le face. Eventual, vorbește cu un columbofil specializat poate iti rezolva el problema.