| Pufarinee a întrebat:

am un bichon are 2 ani si o cheama Peti si cand o chem la mine cateodata nu vine la mine. ce sa fac sa vina la mine cand o strig?

Răspuns Câştigător
| Tzitzi12 a răspuns:

Pai nu s.a obisnuit cu numele si cu tine. Ia.o 1O minute langa tine ( pe zi ) si spune-i de mai multe ori numele ei, si comenzile vino. alint.o ( Gen : Ciine e iubiita mameei, Petii e ). Cand ii dai de mancare strig.o pe nume nu cuutu, cutuu...

3 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Draga - inainte sa-i dai mancarea - o strigi si vorbesti cu ea - repetand mereu numele ei - ea va intelege ca daca o strigi ii dai ceva bun - Bafta - strig-o mereu pe nume - nu-i da mancarea decat daca vine cand o strigi pe nume

| Pufarinee explică:

Ba ia mai taci oricum nu-ti dau fundatongue

| danbnz a răspuns:

Spală-tewinking