| Loker a întrebat:

Azi am pus un pariu cu un coleg, si am zis ca ciobanescul german este mai puternic ca un amstaff! Am avut dreptate? Care e mai puternic? Si vreau un raspuns concret, nu vreau sa aud ca "depinde ce intelegi tu prin puternic". Multumesc!

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Ca un pitbull amstaf? Noo.

Imi pare rau bro' dar ai pierdut pariul.
Trebuie sa stii ca amstafii sunt mult mai agresivi, si daca apuca si-l prinde pe ciobanesc de gat e gata de viata lui.

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Tu de ce ai pus pariu daca acum ne intrebi pe noi? Inseamna ca ai spus doar la misto.Doar sa il contrazici.

| Loker explică (pentru darrio2007):

Ba nu, am vazut un documentar in care ziceau niste oameni profesionisti in domeniul chinologic ca ciobanescul german este mai puternic, si dupa ce i-am zis, colegul a zis ca nu este... si acuma va cer si parerea voastra...

| DisturbeDd a răspuns:

Mai destept da, mai puternic nu cred...

| vadic9901 a răspuns:

Amstaff e mai puternic deoarece este un fel de ruda cu pitbulul(cel mai puternic ciine), intr-o lupta amstaful ar cîștiga, dacă nu ma crezi vezi pe YouTube ciobănesc german vs amstaff...

| Loker explică (pentru vadic9901):

NU MA REFER LA BATAIE! Am vazut un documentar in care zicea clar un om : " Acum am un amstaff, si ma descur cu el, avand in vedere ca inainte de al AM AVUT UN CIOBANESC GERMAN, CAINE MAI PUTERNIC DECAT AMSTAFFUL"

| vadic9901 a răspuns (pentru Loker):

După vorbele tale nu-mi dau seama la ce vrea sa spună prin "putere"

| Loker explică (pentru vadic9901):

Ma refer la: tractiune, rezistenta, PUTERE... intelegi tu, care are mai multa forta

| vadic9901 a răspuns (pentru Loker):

Îmi pare rău dar amstafful ramine mai puternic ca ciobanescul german

| darrio2007 a răspuns (pentru Loker):

Pune-i pe amandoi sa traga o sanie cu o anumita greutate.Care o trage pe distanta mai lunga si intr-un anumit timp ala este mai puternic.

| AnVillas a răspuns:

Daca te referi la tractiune si NU la bataie...pot sa garantez ca Ciobanescul German e mai puternic! Am 60 kg si un Ciobanesc German de 5, 5 luni care era sa mature pe jos cu mine cand a luat-o la fuga dupa un caine.