| vlad11222343 a întrebat:

ce as putea face pentru catelul meu de 3 luni de rasa,nu se mai ridica,nu mai vrea sa manance,nu mai vrea sa faca nimic,in labute sta,dar nu vrea sa faca nimic, multumesc!

10 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna. Dar medicul veterinar l-a consultat? te-ai dus sa il vada? Da, nurofen e bun daca cainele tau are febra, dar dupa un consult amantutit iti prescrie norofen. TE rog sa il duci la un alt medic veterinar, sa nu fie ceva mai grav ( sa fie racit, sa aiba viernmisori in burtica).

| vlad11222343 explică (pentru LaLaura):

Multumesc mult,dar,acum, dupa alta zii, el nu mai face absolut nimic, nu mai mananca, nici macar medicamentele nu mai le ia fortat!

| LaLaura a răspuns (pentru vlad11222343):

Pai du-l la veterinar, o sa moara asa, veterinarul poate sa ii dea medicamente prin injectii!

| vlad11222343 explică (pentru LaLaura):

Am fost la veterinar, mi-a spus ca are o raceala, dar, acum, o prietena al carei parinti sunt veterinari au spus ca are o boala foarte Fatala! sad

| LaLaura a răspuns (pentru vlad11222343):

Du-l la alt medic, nu lasa asa, eu am fost cu pestele din acvariu la veterinar. Daca ti la caine si chiar il iubesti ( asta inseamna sa iti fie mila de el), du-l cat mai repede la veterinar.

| vlad11222343 explică (pentru LaLaura):

L-am dus, acum....Sa vedem efectul, a spus ca are 50 din 50% sanse...

| LaLaura a răspuns (pentru vlad11222343):

Sper sa se faca bine.

| vlad11222343 explică (pentru LaLaura):

Multumesc mult

| vlad11222343 explică:

+Ca medicul veterinar ne-a recomandat sa-i dam Nurofen pentru copii, e medicu prost, sau are dreptate, vreau raspuns, dau funda

| LoveBadx a răspuns (pentru vlad11222343):

Are dreptate! nu are nimic daca ii dai Nurofen