| anonim_4396 a întrebat:

De ceva vreme sunt in cautarea unui caine potrivit pentru mine.
Recent m-am documentat mai mult despre rasa amstaff si am gasit un puiut negru este femela si are pedigree. Am inteles de la mai multi stapani ai acestei rase ca trebuie inregistrat la politie, deoarece este un caine de lupta, folosit de obicei in cazurile extreme ale politiei si jandarmeriei, dar am gasit ca de fapt temperamentul lui este citez: "Temperament: Devotat, Loial, Tenace, Prietenos, Curajos, Atent".
Voi ce credeti? Trebuie inregistrat, daca da, ce acte imi trebuie si de la cate luni sau ani il pot inregistra?
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| ioanacristina666 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa il inregstrezi.