| Bibitzzzaa a întrebat:

Eu imi doresc foarte foarte foarte mult un animalut de companie ( un catel ) si nu stiu ce sa aleg, nu vreau sa fie scump adica nu stiu un cățelușul de la un centru... Pana in 90-100 de lei! Poate o sa ti sa para prea putin eu vreau sa fie :
-alb happy
-pufos:*
-sa il pot plimba vara ( sa stea cuminte in lesa )
-sa fie jucaus
-usor de dresat
-sa stea afara... sad
Menționez ca părinții mei S-au cam saturat sa vadă prin casa treburile lui + ca mama nu prea suporta mirosul acela specific...
Cred ca o sa imi recomandti un bichon maltese dar pt el sa mai strâng bănuți;* sper ca o sa ma înțelegeleti! Dau funda! :*

Răspuns Câştigător
| Popa_Adrian_1996 a răspuns:

Bichon maltez
sunt 200 Ron

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

Nu,nu te inteleg. Personal te-as duce la casa de copii sau la un centru de reabilitare. De unde vrei tu caine la 100 de lei? Unul din adapost ce are?
De fapt nu iti recomand niciun caine daca tot vrei sa-l ti afara. Tie cum ti-ar placea sa te tina ai tai afara? Eventual legata de gard. Ce m-as distra.
Iti doresti catel ca sa-ti bati joc de el. Un catel are nevoie de intretinere. Cateva milioane pe luna. Tu n-ai decat 100 de lei sa dai pe el. Cum te vei descurca cu intretinerea lui? Renunti la gradinita si te angajezi la supermarket? Nu prea cred.
Iar ca sa stii si tu, un Bichon, de orice fel, costa cateva sute bune de euro. Daca e ieftin inseamna ca l-ai luat de la samsari. Adica inmultitori. Aia care tin femelele afara in frig, legate si flamande si le pun sa faca pui pe banda rulanta.
Ceea ce echivaleaza cu tine rapita si trimisa la prostitutie. Nu cred ca ti-ar placea.

| Anonim0078965 a răspuns:

Adaposturile sunt pline si cainii de acolo pot iubi la fel de mult ca unul care costa 100 de lei.Eu am un catel alb si pufos(cred ca este o corcitura de ciobanesc mioritic) pe care l-am gasit pe drum. Se hranea cu resturi din canale si mi s-a rupt sufletul cand l-am vazut. Iti spun sincer ca atunci era o uratenie, blana murdara si era piele si os, dar intr-o saptamana arata impecabil. Acum cand ma vede sare la mine in brate si nu stie cum sa imi mai atraga atentia.

| Dyanita a răspuns:

Aceste doua site-uri au catei care pot fi adoptati. Asa ca sunt gratis. Sunt foarte multe anunturi, asa ca poate gasesti catelul preferat.
https://www.facebook.com/adoptiicaini?fref=ts

https://www.facebook.com/Catei.spre.adoptie?fref=ts

| PaiuAlexandru a răspuns:

O sa te ajut cat mai curand ca au 2 vecini la fel niste pufosenii

| aurelnitu a răspuns:

Terier