| LoveIsLove4Ever a întrebat:

funda. motanului meu ii cade parul excexiv. intr-un minut transforma un tricou intro mandrete de haina de blana. aveti idee cum sa scap de tot parul asta? (P.S. motanul este tanar)

Răspuns Câştigător
| D5e1n3i5s9a a răspuns:

Perie-l in fiecare zi.

5 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Ca completare.
El este in sezonul de naparlire, deci este normal sa ii cada parul, isi schimba blana pentru sezonul cald, dar daca ii cade foarte mult par, smocuri, si ramane chel pe alocuri, are o iritatie, o boala de piele, sau nu are suficienti nutreinti ( mancarea este prea slaba in nutrienti) si te-as sfatui sa te duci la un veterinar sa vezi cauza exacta a caderii excesive a blanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il poti tunde si scapi de problema!

| Pinocchio a răspuns:

Schimba miaul cu asta de aici, vei scapa de problemele legat de par garantat!

http://scms.machteamsoft.ro/......ra-par.jpg

| LoveIsLove4Ever explică (pentru Pinocchio):

Nu pot schimba motanul ca pe o jucarie, niciun sfinx de-ala ca sa imi atraga atentia nu se va urca pe umarul meu cum face placintica de motan, asa am mers cu el pana la magazin la paine si inapoi, a stat comod pe umarul meu happy il iubesc prea mult sa-l arunc sad daca poti spune asa ceva n-ai suflet si in plus pisicile alea arata oribil de parca sunt niste batrani de 120 de ani

| Pinocchio a răspuns (pentru LoveIsLove4Ever):

Am glumit, il poti peria zilnic si intreaba veterinarul daca are ce sa-i da sa nu mai cada asa de tare parul.