| RainNoBeBack a întrebat:

Imi puteti spune va rog ce caine sa aleg intre Saint-Bernard si Husky siberian? Aduce-ti si argumente odata cu parerile.
Multumesc anticipat!
P.S. :

3 răspunsuri:
| TimKode a răspuns:

Pai daca as fi in locul tau as alege husky siberian. Pentru ca e mai destept mai mic si mai frumos de car un Saint-Bernard. Si in plus Saint-Bernard-ul mananca mult si e prea mare trebuie tinut afara.

Asta a fost parerea mea.

Sper ca te-am ajutatwinking

| Pisy3 a răspuns:

Dupa mine Husky este un caine foarte frumos dar amandoua rasele sunt prea blanoase....eu am Rottweiler si are blana mica e foarte cuminte si il am in apartament...ii mai cade lui parul dar e foarte ascultator nu cum pretinde lumea laughing Ramane la alegerea ta ce iti doresti.:-D

| LebadaDeCristal a răspuns:

Bună! În locul tău aș alege un Saint-Bernard.Acesta este cunoscut drept un câine loial,sociabil și este în general un caracter puternic.
Fiind un câine ce îi mulțumește și îi este recunoscător stăpânului,familia îl va privi ca pe un nou membru.
Este un animal iubitor, dar și dificil: mereu se bazează pe stăpân, și totodată, vrea ca și stăpânul să se bazeze pe el, pentru a se ajuta unul pe altul la bine și la greu.
Sper că te-am ajutat.