| robiiusan a întrebat:

Am un Bichon Maltez care astazi de cateva minute a fost buscat de nas de catre un alt caine. Nu pot sa zic ca a fost muscat. Are un fel de zgarietura de vreo 1cm si nu foarte adanca, dar destul de adanca incat sa curga putin sange. Cam 2-3mm. Catelul meu este vaccinat. Ce trebuie sa fac? se tot linge pe bot si nu are stare se tot plimba.

1 răspuns:
| AnnaaaMaria a răspuns:

Dacă nu vrei să-l duci la veterinar, dezinfectează-i rana cu alcool sanitar