| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti.mi o rasa de caine asemanatoare cu Yorkshire Terrier ca aspect si marime. Sau o rasa adorabila si la fel de mica si iubitoare...

4 răspunsuri:
| WarriorCat a răspuns:

Pudelul, corgi-ul, pechinezul.

| anonimspecial a răspuns:

Bichonul :3
Este Bichon:
1. Bolognese- cu parul cret si alb
2. Frise - par cret si alb, dar este mai mare
3. Havanese - par cret si colorat(crem, negru maro) si seamana cu Yorkshire.ul
4. Maltese - cu par alb si drept(eu am de rasa asta;) )

https://www.google.ro/......ps?/search

| Ariana54 a răspuns:

-Cel care se aseamana cel mai mult cu Yorkshire [asa mi se pare mie] este bichonul havanes.
-Poti lua un Pomeranian.
-Daca vrei un catel mic si scump ai putea sa cumperi un catel de rasa West highland White Terrier.

| AndreeRox a răspuns:

Pug sau pomeranian happy