| StanIoanaMihaela a întrebat:

Stiti cumva cum sa imi dresez cainele rapid? Intr-o saptamana, daca se poate si mai putin! Catelul meu are 2 luni si jumatate. Dau Fundita! happy

Răspuns Câştigător
| Mariusflo a răspuns:

Poftim un mic articol care te-ar putea ajuta: http://www.acasatv.ro/......impli.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In dimineata asta il chemi deoparte si ii spui asa: Sa fim intelesi ca daca nu percutezi la fiecare comanda, te rad in cap si iti pun un sac de purici in spinare!
Sa fim seriosi ca nici tu nu ai putut invata in numai saptamana sa papi singura cu tacamuri.

| GabrielaIoana a răspuns:

Invat-o sa faca chestii folosind macarea. De exemplu sa dea labuta. spune-i,, Da noroc!'' si tinei niste bobite de mancare in fata...ea va incerca sa o ia si apoi va avea tot felul de reacti. Iti trebuie rabdare dar in cele din urma va incerca sa dea cu labuta si atunci ii dai mancare. Si repeti faza asta si se va obisnui sa faca asta cand ii dai acea comanda. Si procedeaza la fel si la restul comenzilor.

| dony89 a răspuns:

Iti recomand sa dresez cainele pe etape si cel mai indicat ar fi sa consulti niste materiale de specialiatate. Vorbeste cu un instructor dresor in asta si vezi ce zice. Il poti contacta de pe site-ul asta www.cartedresajcanin.ro

| Singlewolf a răspuns:

Eu zic ca deocamdata ii prea mic dar daca vrei ineaparat du-l la un profesionist