| Dyidy a întrebat:

Un metis de Border Collie (de exemplu) este mei ieftin si mai usor de ingrijit decat o rasa pura, cu Pedigree?

P.S! Cand am zis mai usor de ingrijit m-am referit in special la situatia in care merg la tara, la munte, la mare, etc. si las cainele acasa spunandu-i vecinului sa ii dea mancare (cand, ce si cata trebuie sa ii dea).

3 răspunsuri:
| ReTz a răspuns:

Pai ce crezi ca poate fii diferit fata de rasa pura? Tot caine e, pana la urma tu il dresezi pe el, tu ii faci lui programul, nu el tie happy.Si preferabil ar fi sa nu fie un caine agresiv, sau sa cunoasca vecinul, asta ca sa nu-ti faca vreo surpriza happy.

| Dyidy explică (pentru ReTz):

Da, dar un Border Collie trebuie dresat cel putin 2 ore pe zi, si daca plec undeva si nu pot lua cainele pot sa il rog pe vecin sa ii dea mancare si apa? Nu as prefera sa il iau cu mine la mare (zic si eu) si sa caut peste tot un loc pentru caine! sad

| Dyidy explică:

Cand am zis mai usor de ingrijit m-am referit in special la situatia in care merg la tara, la munte, la mare, etc. si las cainele acasa spunandu-i vecinului sa ii dea mancare si apa (cand, ce si cata trebuie sa ii dea).