| TheBigBOYS a întrebat:

URGENT!

Am o cățelușă rasa Bichon Frise in varsta de 2 luni jumatate si face in casa. Cum as putea sa o invat sa faca afara s.au in casa dar la locul unde l.am amenanjat expre pentru treaba asta.

2 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, o smecherie din batrani ar spune s-o pui cu nasul acolo unde a facut mizeriile si nu va mai face. Ceart-o cand face in casa si da-o afara! asa se va dezvata de acest lucru.

| ThePuffy a răspuns:

Am trecut si eu prin asta. cu doi caini si trei pisici laughing)) eu ii certam si "le vorbeam" sa nu mai faca, si din 2-3 ore ii scoteam afara si ii asezam pe iarba, dupa isi faceau nevoile. Acum au crescut, (dar pisicile nu le mai am;( ) si catelusele se cer la usa (dau cu gherutele si latra). Ceartale si spune-le sa nu mai faca, ai fi surprins de cate chestii inteleg cainii.