| anonim_4396 a întrebat:

Voi ce hrana pentru pisici cumparati si credeti ca este ceea mai buna?
Uite de exemplu : eu ii iau pisicii mele doar mancare Pro Plan pentru ca o consider perfecta pentru sanatatea pisicii.
Am vazut ca exista hrana uscata Hill's pentru pisici care este extrem de scumpa (90-100 lei/3.5kg) dar si extrem de recomandata de multi din cei care au incercato.
Imi poate recomanda cineva o gama de produse (hrana pt pisici) care nu este asa de scumpa (pt mine) dar cel putin jumatate din eficienta mancarii Hill's
Ps:Fara whiskas,royal canin, friskies ca sunt satul si eu si pisica mea de ele.
FUNDA!

2 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Eu,de cativa ani, am inceput sa le dau pisicilor mele TOP-CAT, la sfatul veterinarului meu.Pana atunci le dadeam friskies.Doua din pisici au facut nisip la rinichi si veterinarul mi-a zis sa schimb alimentatia si sa nu le dau niciodata nici oase/tacamuri de pui.
Este cel mai bun raport calitate/pret. Costa 8 lei/kg.Se fabrica in Brazilia. Nu se gaseste peste tot.In orasul meu, Brasov, este intr-un singur loc. Este hrana uscata pentru pisici castrate, cu PH neutru si ajuta sa nu faca litiaza renala.O manaca foarte bine, chiar daca alaturi le pun mancare mai scumpa.Nu s-au ingrasat,nu au mai facut crize de litiaza ca pana atunci. Le mai cumpar din cand in cand si bobite cu fibre, dar sunt foarte scumpe, asa ca mai bine, pentru fibre, le pun grau la incoltit si "pasc" toata iarna. Vara le aduc cate o glie cu iarba cruda.
http://www.petbazar.ro/......12349/383/

| anonim_4396 explică (pentru Elianna):

Sa stii ca am sa caut in orasul meu (Suceava) aceasta hrana si am sa vad daca in primul rand le plac pisicile mele.
Multumesc!