| Narciiisaa a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un bichon.Cum nu am saloane de toaletare prin zona vreau sa il tund acasa.Am cutat masini de tuns caini si am gasit foarte multe dar cu lame de 3-12 mm.Nu stiu cum tund acestea(nu imi pot da seama de marime).
Intrebare: Cu ce lame sa tund un bichon frise astfel incat sa nu il chelesc si totusi sa arate bine?
Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Cel mai indicat este sa te duci la un cabinet veterinar sau un salon unde se tund cainiisi intrebi.
Eu asa am facut si mi.au dat informatiile necesare, doar ca am preferat sa nu mai imi cumpar o masin de tuns deoarece le-am gasit destul de scumpe si mi s.a zis ca trebuie sa am mare grija la lame, se rup repede mai ales daca nu te pricepi.

1 răspuns:
| Crisutza a răspuns:

Ideal ar fi sa il duci la un salon specializat in cosmetica canina. Daca esti din Bucuresti recomand http://www.alpha-pet.ro