| Vincentiu_5410 a întrebat:

Vreau sa trimit un catelus prin posta in alta localitate ca e ziua verisorului meu si intrebarile mele ar fi:
- ca sa nu isi dea seama aia e mai bine sa sedez catelul ca sa nu latre in colet?
- prin posta ajunge mai greu dar e mai ieftin, e mai bine sa trimit printr-un curier specializat?

Răspuns Câştigător
| Light10 a răspuns:

E mai bine sa il omori inainte sa il trimiti.Dar ideea e sa nu curga foarte mult sange in cutie pentru ca iti vor da retur.Am facut si eu un cadou de genul si cel care l-a primit a fost foarte multumit.

22 răspunsuri:
| Veterinar a răspuns:

Doamne :o
Cum sa trimiti un caine intr-o cutie?
Mai bine ai lasa cainele sa nu il mai d`ai tongue
Sau sa il dai personal laughing)

| simina2000 a răspuns:

Poti daca il trimiti cu trenul cu bilet special de animale si in cusca speciala.Pui catelusul in cusca speciala te duci la controlor ii dai biletul si catelusul in cusca si iti suni verisorul si ii spui sa se duca sa ia ceva de la gara totul e sa nu trebuiasca sa schimbe trenul.
Bafta!

| symy_1713 a răspuns:

Vrei sa-l sperii pe verisorul tau cand o primi un caine aproape sau chiar mort si nu stii cum sa faci? rolling on the floor))

| symy_1713 a răspuns:

Ti-ai trimite de exemplu copilu' prin posta la soacra sa zicem ca sa-l vada ( mort desigur )? Nu, dar trebuie sa avem incredere in simtul de supravietuire al copilului, ii lasi si lui biberonul si suzeta acolo si-l imbraci in bufon ca sa fie frumos la inmormantare, ce mai rolling on the floor)

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cum sa trimiti catelul prin posta? Ai innebunit? Pai posta poate sa-l plimbe si 3-4 zile. Moare ala, saracu' de foame, de sete, de frica, inecat in pipi si caca.
Tu te-ai gandit mult pana ti-a venit ideea asta creata asa?

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

E clar: n-ai toate tiglele pe casa!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Deci, a mai murit un biet catel nevinovat!

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Sa nu uit: roaga-l pe varul tau sa trimita poze de la funeralii si arata-ne si noua.

| Bellatris a răspuns:

Doamne fereste, ai de gand sa il inchizi intr-un colet pe bietul animal?

| Bellatris a răspuns:

Pentru tine daca respira e de ajuns nu? Saracul cand o fi intors pe toate partile, plimbat prin masini si locuri sa vezi ce bine ii este. Are si el o inima si bineinteles nevoi. Sa nu faci asa ceva.

| Bellatris a răspuns:

Daca tot ce te taie pe tine capul faci, sa-i spui verisorului tau sa-l astepte cu o lumanare.

| Deea a răspuns:

Mai bine ti-ai trimite creierul colet la un spital.

| Sicmao a răspuns:

Eşti un idiot numai pentru că te-ai gândit la asta.

| gigel68 a răspuns:

Este interzis sa trimiti animale vii prin posta/curierat. orice ai face in 2-3 zile e posibil sa-l scoata mort din cutie. in masinile alea este peste 35*. o sa moara de sete, sau o sa se sufoce.

| gigel68 a răspuns:

Faci coliva?

persoana fizica neautorizata, execut gropi profesionale pentru catei. daca esti interesat te rog sa ma contactezi.

| gigel68 a răspuns:

@symy, mersi din toata inima. iti raman dator o viata-n treaga... la anul` merg la mare cu 20 lei/biletu`... cu fan curier. laughing

| chibiusa a răspuns:

Apai sa nu te bata Dumnezeu?
BA Daaaaa

| NeverAlone a răspuns:

Ce sadic esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am auzit timpenie mai mare. Si sa vezi ce placut impresionat o sa fie ala cind o sa-si deschida cadoul si-o sa vada un ciine mort, intrat in putrefactie. Ma intreb ce-o sa aprecieze mai mult, duhoarea, sau viermii?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spike,te respect! Esti un tip foarte inteligent! Uite-te la toti oamenii astia care nu au incredere in instictul de supravieturie al cainelui...
Respect!

Răspuns utilizator avertizat